Občanov už prešla trpezlivosť

Autor: Árpád Érsek | 28.11.2014 o 12:50 | Karma článku: 6,21 | Prečítané:  1972x

Nekonečné kolóny áut, dopravné zápchy a kolabujúca doprava na ceste medzi Bratislavou a Šamorínom. Ohrozovanie bezpečnosti obyvateľov obcí Dunajská Lužná, Rovinka a Miloslavov už narazilo na hranice trpezlivosti tak vodičov, ako aj samotných obyvateľov týchto obcí. Na pondelok 1. decembra 2014 je ohlásená protestná akcia, ktorou starostovia a obyvatelia dotknutých obcí chcú opäť poukázať na neúnosnú dopravnú situáciu na trase Šamorín – Bratislava.

Mnohí vodiči, predovšetkým  v čase rannej a poobedňajšej dopravnej špičky, sa snažia vyhnúť  kolónam na ceste I/63 tým, že používajú cesty vo vnútri obce, čím dochádza k vážnemu ohrozovaniu zdravia a životov jej obyvateľov, najmä detí idúcich do školy. Nedá sa ďalej čakať, občania chcú vedieť termín začatia výstavby  R7 a D4 a právom čakajú na odpoveď od vlády Róberta Fica. Občania a starostovia týchto obcí sa rozhodli ochrániť svoje komunikácie II. a III. triedy, ktoré vodiči využívajú za účelom obchádzania dennodenných kolón áut a využívajú tieto komunikácie pre možnosť rýchlejšieho vstupu do hlavného mesta.

Situácia na tejto ceste je už príliš vážna na to, aby sme len čakali. Už treba konať.

Osobne plne podporujem i takúto formu apelu verejnosti a jej snahu hájiť si svoje právo na bezpečnú dopravu. Ak boli doteraz problémom financie, tak riešením sú finančné prostriedky z Bruselu, ktoré môžu prísť z novému Európskeho fondu pre strategické investície na dobudovanie infraštruktúry.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?